Atrama kapojimui

Skaldant medieną su VIPUKIRVES™ Leveraxe, rekomenduojama pasigaminti kapojimo atramą su kalades prilaikančia padanga viršuje. Toks įrenginys yra ergonomiškas ir ženkliai padidina kapojimo greitį. Jis prilaiko kaladę(-es) vienoje krūvoje, ko pasėkoje pagreitėja kapojimas. Atskelta medienos pliauska nekrenta ant žemės, o yra prilaikoma padangos viduje. Be to, sukapotas malkas lengviau perkelti į gabenimui skirtą transportavimo priemonę ar į sandėliavimo vietą, nes jos paprasčiausiai neišsibarsto. Taip pat vienu metu galima sudėti kelias mažesnes kalades į padangos vidų, kas taip pat pagreitina jų kapojimą. 

Kapojant malkas tradiciniu kirviu, naudoti atramą su kalades prilaikančia padanga viršuje yra nepatogu ir pavojinga. Tradicinis kirvis nesustoja kaladės viršuje, todėl rankena gali smogti atgal ar lūžti, atsirėmusi į kitas kalades ar padangą.

ATRAMOS KAPOJIMUI SU PADANGA PASIGAMINIMAS

Kiekvienas iš mūsų lengvai gali pasigaminti atramą (pagrindą) kapojimui, kaip parodyta paveikslėlyje. Tam reikalui tereikia susirasti naudotą padangą, kuri praktiškai nieko nekainuoja. Padangą prie kelmo pritvirtinti yra labai paprasta. Pradžioje pritvirtinkite medienos tąšus prie viršutinės kelmo dalies ir po to pritvirtinkite padangą prie medienos tąšų. Pasigaminę tokį įrenginį, Jūs galėsite sukapoti daug didesnį malkų kiekį per trumpą laiką, nei kapojant be tokios atramos. Be to, tai apsaugos Jūsų nugarą nuo pastovaus pasilenkinėjimo ir taupys energiją, skirtą kapoti malkoms. 

Nerekomenduojame prilaikyti kaladę su ranka kapojimo metu, nes yra pavojus nusikirsti pirštą(-us). Rekomenduojame naudoti smaigalį, kaip parodytą paveikslėlyje žemiau, skaldant mažas kalades. Taip pat sėkmingai šiuo tikslu galima panaudoti ir vinį su pašalinta galvute. Įspauskite smaigalį (vinį) į kapojamos kaladės apačią, spaudžiant kaladę prie kaladės (kapojimo atramos). Perskelkite kaladę su VIPUKIRVES™ Leveraxe kirviu, kuris turi būti laikomas abejomis rankomis. Laikantis šių nurodymų, kirvis niekada nepataikys į vinį, o Jūs išvengsite pavojaus sužeisti. 

Smagios kapojimo patirties su VIPUKIRVES™ Leveraxe!