Efektyvesnis nei tradicinis kirvis

Tradicinių kirvių ir VIPUKIRVES™ Leveraxe darbo principai yra sąlyginai panašūs.

Tradicinio kirvio darbas paremtas pleišto principu.

Tradicinis kirvis yra tiesiog sunkus pleištas, kuris įkertamas į kaladę. Jei jis turi pakankamą pagreitį, tai įsiskverbia į medieną, plešia kaladę į dvi dalis ir taip perskelia ją.

Kuriant tradicinį kirvį, uždavinys yra rasti optimalią pleišto formą, kuri tiek prasiskverbia į kaladę, tiek ir skelia ją. Pernelyg mažo kampo (smailus) kirvis nepadalins kaladės į dvi dalis, o pernelyg platus kirvis neprasiskverbs į kaladę.

Praktiškai visi, kuriems teko kapoti kalades tradiciniu kirviu, žino, kad reikalinga didelė jėga įkirsti ir perskelti kaladę. Todėl moterims ir vaikams yra sunku kapoti tradiciniu kirviu.

Be to, tradicinis kirvis yra gana pavojingas įrankis. Kai smogiama su visa jėga, kirvio galva turi daug kinetinės energijos, kurią sunku kontroliuoti. Be to, dažnai yra nepataikoma į kaladę ar jos centrą. Tinkamai nepataikius, kirvis gali atšokti nuo kaladės ar praskrosti pro kaladės šoną dideliu greičiu, menkai ją kliudydamas, ir tęsti smūgio trajektoriją. Visais šiais atvejais galima susižeisti ar susimušti, jei kirviu pataikytumėte sau į koją ar pan.

Kapojimas tradiciniu kirviu yra gana lėtas darbas. Gana dažnai atsitinka, kad kirvis įsiskverbia į kaladę, tačiau neturi pakankamai energijos ją padalinti. Priežastis yra ta, kad dėl didelės pleišto trinties įsiskverbiant į kaladę, sunaudojama visa kirvio energija ir jos padalijimui nebeužtenka. Viso to rezultatas - kaladė, kurioje įstrigęs kirvis. O jį kartais pašalinti gali būti gana sudėtinga.

Kita lėto darbo su tradiciniu kirvis priežastis yra, kad daug laiko yra sugaištama sukeliant perskeltas kaladės pliauskas atgal ant kapojomo atramos. Su tradiciniu kirviu visada esate priversti kirsti per kaladės vidurį. Dėl šios priežasties abi perskeltos kaladės dalys nukrenta ant žemės. Norint tęsti kapojimą, jos nuolatos turi būti pakeltos: pirma pirmoji dalis, paskui ir antroji. Tai gana varginantis darbas, kuris taipogi vargina ir nugarą.

VIPUKIRVES™ Leveraxe veikimo principas grindžiamas svirties mechanizmu ir sukimosi veiksmu.

VIPUKIRVES™ Leveraxe veikimo principas yra visiškai skirtingas nei tradicinio kirvio.

VIPUKIRVES™ Leveraxe yra visiškai skirtingo dizaino. Kirvio ašmenys yra pastumti į šoną nuo rankenos tvirtinimo ašies, o ne per centrą, kaip tradicinių kirvių. Tai sąlygoja, kad svorio centras yra šalia, lyginant su kirtimo linija.  

Išskirtinė spalva padeda rasti kirvį ir aukštame bei tankiame miške.
 
Efektyvesnis nei tradicinis kirvis Efektyvesnis nei tradicinis kirvis