Neįstringa kaladėje

VIPUKIRVES™ Leveraxe ašmenų praplatėjimas inicijuoja sukamąjį judesį ir apsaugo kirvį nuo įstrigimo kaladėje.  

1,9 kg svorio kirvis turi didelį kiekį kinetinės energijos, kai jis pradeda sukamąjį judesį. Ašmenų svorio centras pradžioje linksta link dešinės, paskui žemyn pasisukant į kairę. Šiuo judesiu sukimosi momentas yra panaudojamas padalinti (perskelti) kaladę ir nustumti į šonus atskeltas kaladės dalis. Kirvio ašmenys atskelia 8 cm ilgio medienos pliauską.

Kai kirvis pasisuka į šoną, jis jau būna išnaudojęs didžiąją dalį savo energijos, kuri ir baigiasi kaladės viršuje. Šis apsaugos funkcija užtikrina, kad kirvis nejuda toliau link kojų ir yra pilnai kontroliuojamas. Be to, kirvis prilaiko pliauską kapojimo atramoje ir yra pasirengęs kitam kirčiui.

VIPUKIRVES™ Leveraxe yra naudojamas kaip įprastas tradicinis kirvis, bet su vieninteliu skirtumu, kad rankena neturėtų būti suspausta, kai kirvis pasiekia kaladę. Atlaisvinta rankena įgalina pradėti kirvio sukamąjį judesį ir taip išvengiama rankų patempimo.

Dėl laipsniško kirvio lėtėjimo jam pasisukant, nėra tokio staigaus smūgio, kaip kapojant su su tradiciniais kirviais. Energija iš judesio žemyn yra pakeičiama į sukamąjį judesį, todėl  su VIPUKIRVES™ Leveraxe yra daug patogiau kapoti.
 
Neįstringa kaladėje Neįstringa kaladėje