10 klausimas: O kaip su didelių išmatavimų kaladėmis? Turiu 120 cm (4 pėdų) tuopos kaladę, kuri laukia, kol bus sukapota. Ar su VIPUKIRVES™ galima ją suskaldyti? Taip pat turiu didelę eglės kaladę, kuri yra supuvusi iš vidaus ir tik išorėje yra gera.

Atsakymas: 120 cm pločio tuopos kaladės suskaldymas yra sunkus uždavinys tradiciniams kirviui, bet ne VIPUKIRVES™. Jūs turite pradėti kapoti nuo krašto ir tęsti tai aplinkui kaladę. Negalima kirsti tiesiai ant didelių šakų, nes turite kirsti kampu iš abiejų šakos pusių, mažinant skerspjūvį ir įtampą. Paskui bus lengva suskaldyti ir šakas, kai kirsite per jos vidurį be baimės įsikirsti į koją. Kaip buvo minėta, dideles kalades yra sunku sukapoti, bet VIPUKIRVES™ yra tinkamas šiems darbams atlikti, net jei kaladė yra 2 metrų (6,5 pėdų) pločio ir sveria daugiau nei 200 kilogramų (400 svarų). Dėka sumanaus VIPUKIRVES™ dizaino, galite kapoti medieną, bet kurioje vietoje.

Supuvęs kaladės vidus yra būdingas senoms eglėms. Jų ypač daug būna po kelių sausų vasarų. Nekirskite į supuvusią medienos dalį. Kirskite į sveiką kaladės dalį, kad atlaisvintumėte tempimą. Po to Jums tereikės atskelti pliauską po pliauskos, judant aplinkui kaladę. Nekapokite labai supuvusios kaladės, nes VIPUKIRVES™ reikia daugiau pasipriešinimo, norint teisingai sukapoti kaladę.